Våre ansatte og våre avdelinger

Grønt Punkt Norge AS består av 19 ansatte. Selskapet er organisert i fire avdelinger: Administrasjon og økonomi, Medlemskap, Utvikling og Kommunikasjon. 

Fram til 2023 driftet Grønt Punkt Norge også innsamling og gjenvinning av plastemballasje, drikkekartong og emballasjekartong på vegne av returselskapene Plastretur og Norsk Returkartong. Fra 1. januar driftes disse som egne selskaper, derfor er den tidligere gjenvinningsavdelingen overført til de to returselskapene. 

Grønt Punkt Norge sitt styre og eiere kan du lese mer om her.

 

Vi har ingen ledige stillinger for tiden.

 

Administrasjon - økonomi

Har ansvar for overordnet økonomistyring, budsjettering og administrative forhold.

Ansatt portrett
Administrerende direktør

Jaana Røine

Mob: +47 90 50 57 35
E-post: jaana@grontpunkt.no

Ansatt portrett
Økonomisjef

Erik Torkildsen

Tlf: +47 97 04 41 97
E-post: erik@grontpunkt.no

Ansatt portrett
Lunsjansvarlig

Roy Rustad

Ansatt portrett
Business controller

Lars Frisvold

Mob: +47 91 39 81 66
E-post: lars@grontpunkt.no

Medlemskap

Har ansvar for å administrere finansieringen av returordningene, yte service ovenfor medlemmer og verve nye. E-post: medlem@grontpunkt.no

Ansatt portrett
Salgssjef og avdelingsleder

Elisabeth Kollerød

Mob: +47 90 76 63 16
E-post: elisabeth@grontpunkt.no

Ansatt portrett
Key account manager

Jan Petter Nerhus

Mob: +47 91 14 44 72
E-post: jan.petter@grontpunkt.no

Ansatt portrett
Senior medlemskonsulent

Hilde Lieng

Tlf: +47 22 12 15 00
E-post: hilde@grontpunkt.no

Ansatt portrett
Key account manager

Brita S. Lundgreen

Mob: +47 91 78 82 53
E-post: brita@grontpunkt.no

Ansatt portrett
Senior medlemskonsulent

Lise Milett

Tlf: +47 22 12 15 00
E-post: lise@grontpunkt.no

Ansatt portrett
Key account manager

Dani Eilertsen

Mob: +47 40 85 35 55
E-post: dani@grontpunkt.no

Ansatt portrett
Account manager

Gro-Lisbeth Ness

Tlf: +47 22 12 15 00
E-post: gro-lisbeth@grontpunkt.no

Utvikling

Ansvar for analyser, kompetansebygging og kontakt med viktige interessenter. E-post: utvikling@grontpunkt.no

Ansatt portrett
Fagansvarlig analyse

Marte Ohnstad Kittilsen

Mob: +47 47 40 05 74
E-post: marte@grontpunkt.no

Ansatt portrett
Fagansvarlig materialer og teknologi

Sina Maria Lystvet

Mob: +47 98 48 45 76
E-post: sina@grontpunkt.no

Ansatt portrett
Digital forretningsutvikler

Elisabeth Våland Suhr

Mob: +47 93 86 07 48
E-post: elisabeth.s@grontpunkt.no

Kommunikasjon

Presse og mediekontakt. Ansvar for utforming og gjennomføring av bedriftens kommunikasjonstrategi- og tiltak. E-post: info@grontpunkt.no

Ansatt portrett
Kommunikasjonssjef

Kari-Lill Ljøstad

Mob: +47 95 06 38 05
E-post: kari-lill@grontpunkt.no

Ansatt portrett
Kommunikasjonsansvarlig næringsliv

Arve Martinsen

Mob: +47 47 38 98 18
E-post: arve@grontpunkt.no

Ansatt portrett
Kommunikasjonsansvarlig kommuner

Gunnar Moen

Mob: +47 97 02 78 97
E-post: gunnar@grontpunkt.no

Ansatt portrett
Nettredaktør | internjournalist

Karoline Carlsen

Mob: +47 92 26 10 20
E-post: karoline@grontpunkt.no

Plastretur AS (tidligere gjenvinningsavdelingen)

Returselskapet for plastemballasje . Har ansvar for innsamling og gjenvinning plastemballasje.

Ansatt portrett
Avsetningsansvarlig

Morten Hjorth-Johansen

Mob: +47 48 24 50 23
E-post: morten@plastretur.no

Ansatt portrett
Kvalitetssjef

Petter Aaby Vebenstad

Mob: +47 92 28 20 54
E-post: petter@plastretur.no

Ansatt portrett
Prosjektleder næringsliv

Are Magnus Adolfsen

Mob: +47 97 60 22 23
E-post: are.magnus@plastretur.no

Ansatt portrett
Prosjektleder kommuner

Kristian Nordby

Mob: +47 95 16 16 54
E-post: kristian@plastretur.no

Ansatt portrett
Administerende direktør Plastretur

Karl Johan Ingvaldsen

E-post: karl.johan@plastretur.no

Norsk Returkartong (tidligere driftet av Grønt Punkt Norge)

Returselskapet for drikkekartong og emballasjekartong . Har ansvar for innsamling og gjenvinning. Selskapet drifter også Treretur.

Ansatt portrett
Administerende direktør Norsk Returkartong

Svein Erik Rødvik

Mob: +47 40 03 81 70
E-post: svein.erik@returkartong.no